Wykańczanie wnętrz

złączka FTS
Postawienie domu w stanie surowym to zaledwie jedna trzecia sukcesu. Prawdziwą zmora każdego, kto buduje dom jest wykończenie wnętrza.Same poprowadzenie instalacji elektrycznej to masa pracy.

Prócz przewodów potrzebne są jeszcze korytka, mufy, złączki PP i inne wynalazki współczesnej elektroniki.Mało tego potrzebny jest jakiś fachowiec, który to wszystko dobrze zmontuje. Dodatkowym problemem są ściany o awangardowych kształtach, które ostatnimi czasy nasi architekci projektują.

Prawidłowe prowadzenie instalacji podtynkowej może być sporym wyzwaniem nawet dla fachowca z doświadczeniem. Na szczęście producenci sprzętu elektrycznego ułatwiają to zadanie i można kupić specjalne kształtki PE oraz złączki FTS. Pamiętajmy o właściwym doborze kata zgięcia kształtki. Często klienci kupują na wymiar podany w projekcie domu. Niestety czasami praktyka lekko rozmija się z teoria i firma budująca dom wykonała dany kąt nieco inaczej. Dlatego lepiej kupić nieco droższe samo formujące się kształtki i mieć problem z głowy.

Dodaj komentarz