W co się ubrać podczas karnawału?

Czas karnawału to ten okres w roku, kiedy można się swobodnie oddawać hulankom i szaleć na parkiecie. W tym czasie odbywa się wiele imprez, które rozgrzewają masy na przekór pogodzie, zwykle dalekiej od letnich, czy chociażby wiosennych klimatów. Fakty są takie, że każdego roku wiele tysięcy osób uczestniczy we wszelkiego rodzaju karnawałowych imprezach o bardzo różnym profilu tematycznym oraz muzycznym.

Mamy typowe imprezy klubowe, podczas których przede wszystkim się tańczy, a także rozmaite wydarzenia ze świata muzycznego. Karnawałowe koncerty organizują filharmonie – tam zwykle obcuje się z muzyką klasyczną, aczkolwiek serwowaną w dość przystępnej postaci. Bez względu na charakter takiego eventu, kobiety w karnawale lubią się fajnie ubrać. A że mają dziś mnóstwo możliwości, to z wielką chęcią robią z nich użytek, co zawsze cieszy męskie oko, a czasami wzbudza zazdrość wśród koleżanek. Pojawia się jednak pytanie, w co się ubierać w karnawałowym okresie? Poszukajmy odpowiedzi.

Klimaty radosne czy stonowane?

Doskonale wiemy, że karnawał to czysta radość i beztroska zabawa. Zanim wejdziemy w czas Wielkiego Postu, możemy dość swobodnie robić użytek z opcji, jakie dają nam imprezy. Równocześnie sporą wagę przywiązujemy do stroju, a panie są pod tym względem szczególnie wyczulone. Po co więc mają sięgnąć, aby na parkiecie czuć się doskonale i równocześnie zrobić doskonałe wrażenie na otoczeniu? Możliwości są rozmaite. Sporo zależy najzwyczajniej w świecie od indywidualnego gustu oraz preferencji. Jedna pani bowiem woli w karnawale ubrać się kolorowo i radośnie, a inna będzie preferować bardziej stonowane akcenty. Opcji jest wiele i w praktyce wszystko zależy od tego, co komu w duszy gra. Na pewno dzięki kolorom i dynamice łatwiej będzie się wpasować w klimat większości zabaw. Z drugiej strony, jeśli wydarzenie jest na przykład koncertem w filharmonii, kreacja stonowana będzie właściwsza.

Kreacje dostosowane do wieku

Panie mają rozmaitą metrykę i choć generalnie nikt nie powinien w nią zaglądać, to one same na jej podstawie wiedzą, na co można sobie pozwolić. I bynajmniej nie chodzi o to, by kobiety na przykład po 40. roku życia nie mogły założyć na siebie czegoś odważniejszego. Kiedy mają to zrobić, jeśli nie na karnawałowej imprezie? Jednak zachowanie pewnej dozy umiaru z pewnością będzie docenione. Jeśli bowiem mamy w sklepie sukienkę z kolekcji dedykowanej młodym kobietom, to 50-latka może w niej wyglądać groteskowo i na pewno rzuci się w oczy. Tego przecież nie chcemy. Stąd jednak zalecamy, aby nawet kreacja na karnawał była dostosowana do wieku osoby, która będzie ją nosić. Unikniemy w ten sposób estetycznych zgrzytów, a równocześnie zapewnimy sobie jakże pożądany komfort psychiczny, a jego znaczenia nie wolno nie doceniać.

Na pierwszym miejscu komfort

Oprócz komfortu psychicznego liczy się także zwyczajna wygoda rozumiana w wymiarze ogólnego samopoczucia związanego z takim lub innym strojem. Czasami przecież nie czujemy się odpowiednio w tym, co na siebie założyliśmy, a powody bywają rozmaite. Chodzić może o prezencję wizualną kreacji, jak również o jej krój czy materiał z jakiego została uszyta.

Jeżeli te aspekty zaniedbamy, może się łatwo okazać, że nie będziemy czuli się podczas karnawałowej imprezy komfortowo, a to skutecznie pozbawi nas radości z zabawy. Tu trzeba powiedzieć każdej kobiecie szukającej optymalnej kreacji, by zwracała uwagę na wszystkie wymienione sprawy. Wzornictwo stroju, wygoda jego noszenia (miejmy na względzie, że w kreacji będziemy przez ładnych kilka godzin) i dobór tkanin – żadna z tych kwestii nie może być zlekceważona, ponieważ skutki mogą być naprawdę nieciekawe. Dlatego nigdy nie podejmujmy pochopnie decyzji związanej z karnawałową kreacją. Lepiej zastanawiać się dłużej niż potem żałować nietrafionego zakupu i mieć negatywne wspomnienia z wypadu.

Mieć na uwadze strój partnera

Sprawa kolejna jest związana z tym, jak będzie wyglądał nasz partner.

To istotne, bo czasami warto, by istniała pewna korelacja w materii tego, jak wygląda para jako całość. Oczywiście nie wszyscy przywiązują do tego wagę. Wszak każdy człowiek jest inny i skoro kobieta swoją kreacją wyraża siebie oraz swoje indywidualne gusta, to dlaczego mężczyzna miałby postępować inaczej? Jeśli jednak jest w tym zakresie wspólna wola, to spokojnie można pokusić się o coś bardziej spójnego pod względem wizerunkowym. Czasami niewielkie akcenty wystarczą. Można postawić na ten sam kolor – w butonierce marynarki pana może znaleźć się chustka w tym samym kolorze co sukienka partnerki. To zaledwie jeden z przykładowych pomysłów. Ważne jest też to, by stroje noszone przez partnerów miały podobny charakter. Jeśli kobieta ubierze się bardziej elegancko, to pan rzecz jasna powinien dotrzymać jej w tym zakresie kroku.

Jaka kreacja na imprezę tematyczną?

Coraz więcej imprez organizowanych w czasie karnawału i organizowanych w ogóle ma swoje motywy przewodnie. Te bywają naprawdę rozmaite. Czasami urządzane są imprezy, dajmy na to, w klimatach orientalnych. Stwarza to bardzo szerokie pole do szukania takich kreacji, które wpiszą się w charakter „scenariusza” eventu. Można spotkać je w sklepach o konkretnej specjalizacji. Łatwo znaleźć chociażby sklepy z akcesoriami i odzieżą indyjską, więc jeśli udajemy się na zabawę w stylu Bollywood, to wizyta w takim miejscu zdaje się być w pełni uzasadniona. Sporym plusem takich punktów są też relatywnie niskie ceny. Niezłym miejscem na szukanie „tematycznych” kreacji będą też jakże popularne second handy, będące wspaniałą kopalnią niepowtarzalnych ubrań na różne okazje. Podążając do sedna, kreacja na tego rodzaju profilowanej imprezie powinna do tego profilu nawiązywać.

Dzięki temu mamy niejako pretekst, by do stroju nie podchodzić z pełną powagą, lecz pozwolić sobie na dozę luzu, a nawet szaleństwa.

Czy ładnie musi znaczyć drogo?

Wiele pań zadaje sobie pytanie o to, czy muszą wydać sporo pieniędzy, aby dobrze wyglądać podczas imprezy karnawałowej. Odpowiedź brzmi „nie”, ponieważ już za niewielkie sumy można kupić kreację, która na imprezie będzie wyglądać doskonale, a równocześnie zapewni kapitalną wygodę. Dotyczy to zwłaszcza młodszych pań, które wiele swoich strojów zamawiają chociażby przez internet. Nawet we wszelkiego rodzaju dyskontach i marketach czasami pojawiają się niedrogie sukienki, w których można zostać „królową balu” bez inwestowania sporych kwot. Warto podejść do kwestii imprezowego stroju ekonomicznie, ponieważ wydanie sporych środków na kreację, którą będziemy zakładać niezmiernie rzadko (już tylko z obawy przed jej zniszczeniem) mija się z celem. Zamiast tego lepiej przeznaczyć te pieniądze na stylowe dodatki czy biżuterię, bez których wszak żadna kreacja nie ma racji bytu. Przecież panie wprost uwielbiają za pomocą ozdób uzupełniać swoje stylizacje, więc w tym momencie mają ku temu świetną sposobność. Ekonomiczna sukienka w połączeniu z zestawem gustownych dodatków zrobi znakomite wrażenie na swojej właścicielce i na „reszcie świata”.

Najlepsze miejsca na zakup kreacji

Gdzie kupować kreacje na karnawał, aby być z nich zadowoloną? Sprawa nie jest prosta, ponieważ w praktyce najwięcej zależy od naszego budżetu. Gdy nie brakuje nam pieniędzy, możemy udać się do butiku renomowanej marki. Tam na pewno zapłacimy więcej, ale czy mamy gwarancję zadowolenia? Bynajmniej, ponieważ sukienka w jakiej z miejsca się zakochamy może znajdować się w zupełnie innym, znacznie tańszym sklepie. Dobrym pomysłem będzie na pewno odwiedzenie outletów, a więc butików, w których oferowane są markowe stroje z „końcówek kolekcji”. Ich cena potrafi pozytywnie zaskoczyć, a dostajemy do ręki strój świetnej jakości, za którym stoi renomowana marka. Internet to też świetny pomysł, bo wiele rzeczy da się w nim kupić taniej niż w sprzedaży stacjonarnej. Można więc w firmowym butiku przymierzyć konkretny model, a potem zamówić go online – płacąc znacznie mniej. Dobrze możemy wyjść także na odwołaniu się do wspomnianych wyżej sklepów z odzieżą używaną.

Czasami da się tam znaleźć perełki w sam raz na karnawał za naprawdę śmieszne pieniądze.