Uber chce być „superaplikacją” związaną z transportem

UBER
Ponieważ fraza „Wziąłem taksówkę” odwrócił się powoli do „Garry Uber”, trudno było zaprzeczyć, że społeczeństwo rozpoczęło prawdziwą rewolucję w ruchu miejskim. Wygląda na to, że Uber chce iść dalej niż obecne pojazdy i nie chcemy mówić dostaw żywności. Firma ogłosiła, że ​​planują dodać nowe formularze do ich zastosowań, w tym samolotów, pociągów i wynajem samochodów. Odbywa się to poprzez własny partner i sieć zasobów Uber.

Ten ruch podkreśla pragnienie Uber, aby stać się wnioskiem o wszystkie wycieczki. Jamie Heywood, regionalny dyrektor generalny Uber UK, powiedział to samo, nazywając Ubera „punktem kompleksowej obsługi wszystkich Twoich potrzeb związanych z podróżami”. Heywood wspomniał również, że jest to naturalna ewolucja i ekspansja marki.

Podczas gdy większość użytkowników zwróciła się do Ubera zamiast korzystać z tradycyjnych usług taksówkowych, firma ma również odnoszący sukcesy oddział restauracyjny o nazwie Uber Eats. Oprócz samochodów oferuje również użytkownikom możliwość rezerwacji rowerów, usług łodzi i skuterów. Obecnie planuje się dodanie nowych funkcji do podstawowej aplikacji Uber, ale nie będą one dostępne dla wszystkich użytkowników: nowe funkcje mobilności Uber są obecnie wdrażane tylko w Wielkiej Brytanii. Nie oznacza to jednak, że Uber ułatwia życie w Stanach Zjednoczonych – ostatnio firma zadeklarowała możliwość umieszczenia żółtego taksówki w Nowym Jorku.

Rezerwacja pociągów, łodzi, lotów i nawet hoteli, użytkownicy Uber tego lata w Wielkiej Brytanii będą mogli zarezerwować statki, autobusy i wypożyczalnię samochodów. Uber planuje również dodawać bilety lotnicze w tym roku, ale wspomniano, że wprowadzenie tej funkcji może trwać dłużej. Oczywiście nie oznacza to, że uber nagle kupuje niektóre samoloty, aby stworzyć własną linię lotniczą – oznacza to, że sprawiło, że niektóre partnerstwa (mogą być opłacalne) dzięki tej firmie turystycznej i różnych rezerwacji.

Chociaż nie prawo, Uber może zmniejszyć rezerwę, zwiększając w ten sposób sprzedaż aplikacji i partnerów bezpośrednich biletów. Firma nie opublikowała jeszcze listy partnerstw, ale Uber obiecał ogłosić je „w nadchodzących miesiącach”. Niektóre z nich to krajowe firmy kolejowe i kolejowe, a Uber planuje również sprzedaż pociągów międzykanałowych.

Po wprowadzeniu tych wszystkich nowych funkcji do aplikacji, Uber nadal ma duże plany dotyczące przyszłej ekspansji. Firma twierdzi, że planuje włączyć coś więcej niż tylko podróże i może pewnego dnia dodać do menu rezerwacje hotelowe. Na razie trudno powiedzieć, czy usługi takie jak Booking.com powinny się martwić, ale wygląda na to, że Uber ma większe plany, niż większość z nas wyobraża sobie w odniesieniu do aplikacji.

Dodaj komentarz