Szata zdobi człowieka

Ubiór odgrywa w zachodnich społeczeństwach bardzo ważną rolę. Ma ona przede wszystkim charakter estetyczny, ale na tym nie koniec. W pewnych kręgach na strój zwraca się bardzo dużą uwagę i na tej podstawie wyciąga się wnioski dotyczące stopnia zamożności czy przynależności towarzyskiej.

To jak się ubieramy może być również wynikiem reprezentowania określonej subkultury. Możliwości jest zasadniczo bardzo wiele, ale chyba najważniejsze jest to, by w naszym ubraniu zwyczajnie czuć się dobrze.

Tak się składa, że nasza kultura wytworzyła bardzo bogaty świat odzieży, w którym mają swoje miejsce określone stylizacje, kroje i rozwiązania, które są następnie duplikowane przez licznych producentów. Miejmy również na uwadze fakt, że stroje wszelkiej maści są w chwili obecnej znacznie łatwiej dostępne aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Znacząco spadły ceny ubrań, które można dziś kupić w internecie wydając przy tym relatywnie niewiele pieniędzy. Bez specjalnych nakładów jesteśmy w stanie ubrać się tak, że mucha nie siada.

Dodaj komentarz