Raspberry Pi Zero 2 w cenie 15 USD?

RASPBERRY PI ZERO
Producent Raspberry Pi wprowadza na rynek małe komputery, ale w jeden punkt lat temu firma zdecydowała, że ​​może zejść do 30-35 USD, które widzieliśmy na dobre swoich flagowych produktów.

W 2015 roku firma wypuściła Raspberry Pi za 5 USD, po której szybko pojawił się Raspberry Pi Zero W za 10 USD.
Dzisiaj Raspberry Pi ogłosiło kolejny dodatek do linii Zero, ujawniając Raspberry Pi Zero 2 W, który kosztuje 15 USD.

Mimo że jest to trochę droższe niż oryginalne Raspberry Pi Zero, trudno narzekać, gdy całkowity koszt wynosi 15 USD.
Jednak nie możesz nawet wydać 15 dolarów na zakup jednego z tych 2W Zero PC, ponieważ Pi daje go każdemu, kto subskrybuje MagPi.
Obecni abonenci otrzymają darmowe 2W Zero w ciągu najbliższych kilku dni, podczas gdy Raspberry Pi mówi, że nowi abonenci otrzymają go teraz w prezencie od firmy.

W każdym razie, co otrzymujesz?
Raspberry Pi podzielił specyfikację Zero 2W, twierdząc, że używa czterordzeniowego SoC Broadcom 64 z rdzeniami Arm Cortex-A53 o taktowaniu 1 GHz.
Dodatkowo konfiguracja systemu w pakiecie 512MB LPDDR2 SDRAM.
Na tablicy mamy:

• 1 × interfejs USB 2.0 z OTG
• 40-stykowe złącze we/wy zgodne z HAT
• Gniazdo kart microSD
• Port Mini HDMI
• Punkty lutowania kompozytowego sygnału wideo i pinów resetowania
• Złącze kamery CSI-2

Jeśli chodzi o połączenie bezprzewodowe, Raspberry Pi Zero 2W obsługuje 2,4 GHz IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2 i Bluetooth Low Energy Wireless LAN. Komputer obsługuje również dekodowanie H.264, MPEG-4 i H.264 w rozdzielczości 1080p30, a także grafikę OpenGL ES 1.1, 2.0. Całkowity zerowy ślad 2W odpowiada oryginalnemu zerowi, więc Raspberry Pi mówi, że „prawie wszystkie” zerowe obudowy i akcesoria powinny być również używane z nowym komputerem.

Raspberry Pi Zero 2 W jest obecnie dostępny w Wielkiej Brytanii, UE, USA, Kanadzie i Hongkongu. Gdy Raspberry Pi zostanie prawidłowo certyfikowane, inne kraje pójdą w ich ślady, ale potencjalni nabywcy powinni zauważyć, że obecnie mamy globalny niedobór półprzewodników. Ponieważ prawie każdy, kto produkuje sprzęt, jest pod presją, Raspberry Pi próbuje dziś ustalić odpowiednie oczekiwania dotyczące użyteczności, mówiąc, że planuje wysłać około 200 tys. jednostek w pozostałej części 2021 r. i kolejne 250 tys. w pierwszej połowie 2022 r.

Dodaj komentarz