Powstały przezroczyste panele słoneczne, które działają przez 30 lat

panel słoneczny
Inżynierowie z Uniwersytetu Michigan i innych instytucji stworzyli nowy typ panelu słonecznego, który jest wystarczająco przezroczysty, aby można go było używać na oknach w domach i firmach.

Oprócz tego, że są przezroczyste, nowe panele słoneczne są również bardzo wydajne, a ich oczekiwana żywotność to 30 lat. Zespół jest przekonany, że nowe panele słoneczne można wykorzystać do budowy budynków komercyjnych, których powierzchnie są w całości wykonane z paneli słonecznych.

Jeśli do budowy wielopiętrowego budynku ze szklanymi ścianami osłonowymi zostaną użyte przezroczyste panele słoneczne, cały budynek stanie się generatorem. Oczekiwana 30-letnia żywotność to dużo, ale budynki komercyjne będą znacznie dłuższe, co rodzi pytanie, co się stanie, gdy budynek osiągnie koniec życia. Inżynierowie stworzyli panele odpowiednie do okien po przestudiowaniu materiałów na bazie węgla zamiast materiałów na bazie krzemu.

bateria

Obecnie najbardziej wydajne panele słoneczne są wykonane z żelu krzemionkowego, ale materiał ten nie jest przezroczysty. W ogniwach słonecznych stosuje się dwa rodzaje materiałów, zwane „akceptorami nie-fulerenowymi” i „akceptorami fulerenowymi”. Ta pierwsza jest trwalsza od drugiej, ale mniej wydajna.

Typowa komórka słoneczna utworzona z akceptorami nieerchierowymi może osiągnąć pojemność 18% w pobliżu komórki krzemu. Nie trwają tak długo. W eksperymentach naukowcy uczestniczących w projekcie wykazali bez metod ochrony materiałów w panelu, który przekształca światło słoneczne w energię elektryczną, wydajność mniejszej niż
0% pierwszej wartości w ciągu 12 tygodni później zmniejszyła się później Słońce.

inżynierów zbadali degradację niezabezpieczonej komórki słonecznej i odkrycia, w których mogliby poprawić projekt. Ulepszenia obejmowały oświetlenie światła UV, dodając jeden do Słońca, który dodał do kierunku słońca. Również cieńsza warstwa tlenku cynku oprócz obszaru komórek, który pochłania światło, ale również musiał dodać warstwę materiałową o nazwie ICSAM Carbul, aby zapobiec absorpcji światła z tlenku cynku. Wreszcie dodano inną warstwę złożoną z alrem w kształcie impulsu, aby chronić absorpcję światła.

Obecnie przejrzystość modułu wynosi
0%, ale zespół jest przekonany, że w przyszłości można go poprawić do 60% przejrzystości. Twój materiał, a także przygotowany ciecz i zespół obejmują niskie koszty produkcji. Inżynierowie odkryli, że ich przejrzyste panele słoneczne pozostają skuteczne w wysokości 80% po 30 latach.

Dodaj komentarz