Letnie porady ogrodnicze 2021

uprawa roślin
Lato to zawsze ekscytujący czas dla ogrodników. Gdy powietrze i gleba się nagrzewają, rośliny będą rosły w szczytowym momencie na zewnątrz i dobrze się rozwijają o tej porze roku. Ogrodnicy i rolnicy na całym świecie czekają na każdy ciepły sezon wegetacyjny.

Ale lato 2021 roku jest naprawdę wyjątkowe. Gdy świat wraca do normy, wszyscy z niecierpliwością oczekujemy wyjścia na zewnątrz i sadzenia.

Chociaż lato to wspaniały czas na rozwój, może również stanowić wyzwanie dla hodowców. Gorące, suche dni mogą prowadzić do suszy. Owady i choroby mogą się rozwijać w ciepłe dni. Szkodniki, takie jak jelenie i króliki, mogą zagrażać uprawom.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz warzywa, kwiaty, konopie czy inne rodzaje roślin, możesz skorzystać z lepszych czasów i lepszej pogody dzięki tym wskazówkom dotyczącym letniego ogrodnictwa od DripWorks.

1. Sprawdź swój system nawodnień

Sprawdź swój system nawadniający, gdy jest włączony. Podejdź do timera lub kontrolera i spójrz na harmonogram nawadniania. Upewnij się, że jest ustawiony na najkrótszy czas niezbędny do utrzymania zdrowego ogrodu lub krajobrazu. W okresach suchych system kroplowy pomoże stworzyć silny system korzeniowy, który pozwoli korzeniom zagłębić się i rozprzestrzenić. Dzięki temu rośliny stają się bardziej odporne na suszę. Chwasty prawie nie będą istniały, ponieważ nie będziesz podlewał powierzchni. Zamiast tego będziesz kierować wodę dokładnie tam, gdzie chcesz – do korzeni twoich roślin.
rośliny

2. Idź natywny, odporny na zwierzęta i odporny na suszę

Planując ogrodnictwo na nowym obszarze, wybieraj rośliny, które są dostosowane do Twojego miejsca, są atrakcyjne i nie wymagają dużej konserwacji. Lokalne szkółki mają zwykle wybór rodzimych roślin. Jeśli żadna nie jest dostępna lokalnie, możesz pobrać jedną z wielu aplikacji do identyfikacji roślin na iPhone’a lub Androida, spacerować po okolicy lub pobliskim parku, skierować aparat telefonu na roślinę i ją zidentyfikować.

3. Zbuduj podniesione grzędy

Ogrodnictwo na podniesionych grzędach istnieje już od dawna, ale nadal muszę je wymienić w 2021 roku ze względu na wiele zalet. Uprawa w nich kwiatów i warzyw to świetny pomysł. Kilka wskazówek dotyczących ogrodnictwa na podwyższonych łóżkach pomoże Ci wydobyć jeszcze więcej z tych podwyższonych łóżek. Jeśli ustawisz pod łóżkiem ćwierćcalową siatkę sprzętową, gryzonie ryjące się w ziemi nie powinny stanowić problemu. Jeśli zastosujesz nawadnianie kroplowe, pielenie nie będzie problemem. Ogromna popularność zestawów łóżek ogrodowych DripWorks jest nieosiągalna, a wiele osób czerpie z nich korzyści:

Ponieważ poziom gleby jest wyższy niż otaczający ją grunt, ogrodnictwo staje się przyjemniejsze, gdy dodaje się kompost lub inne nawozy i obraca je co roku. Zaoszczędzisz stres i obciążenie pleców.
Podniesione łóżka mają tendencję do promowania dobrego drenażu. Ogród wolny od zagęszczenia gleby oznacza więcej powietrza dla korzeni.
Geowłókniny okładziny na dnie złoża zachowa chwasty i korzenie na infiltrację.
Atrakcyjne podniesione łóżka można łatwo stworzyć, zmieniając wysokość łóżka lub dostosowując je do kształtu „L”, ośmiokąta lub „U”. Elastyczny stelaż Wszystkie podniesione narożniki sprawią, że Twoje wymarzone podniesione łóżko będzie możliwe.

4. Popraw swoją glebę ogrodową

Istnieją trzy ważne składniki odżywcze niezbędne do zdrowego wzrostu roślin: Użyj azotu (N) do wzrostu liści i łodyg, fosforu (P) do produkcji korzeni i owoców oraz potasu (K) do ogólnego stanu zdrowia. Powinieneś pomyśleć o używaniu wyłącznie nawozów organicznych na glebie i w glebie, w której uprawiasz artykuły spożywcze (warzywa, owoce i jagody). Odpady z żywności ekologicznej, którą uprawiasz lub kupujesz w sklepie, możesz przerobić na kompost w stercie kompostu lub w koszu i wykorzystać do wzmocnienia ogrodu w przyszłym roku. Fusy z kawy są szczególnie bogate w składniki odżywcze i można je codziennie wrzucać do wiadra. Co tydzień możesz dodawać wodę i polewać nią najbardziej potrzebujące azotu rośliny. Grunt można również wkopać w ziemię wokół roślin lub lekko wkopać w pojemniki na tarasie lub patio.

5. Dodaj mikoryzę, sekretny składnik

Ten dobroczynny grzyb stał się „tajnym składnikiem” wielu ogrodników. Jak wycisnąć z substancji odżywczych w glebie masz jest # 1 zaletą korzystania z tej wody – rozpuszczalnego proszku mikroorganizmów. Posypywanie kurzem na korzenie nowych roślin lub dodawanie go do gleby daje Twojemu ogrodowi duży impuls. Symbiotyczny związek między tymi drobnoustrojami proszkowymi (mycos) a korzeniami (rhiza) roślin ma następujące dramatyczne skutki:

Zwiększona wydajność roślin we wchłanianiu wody i składników odżywczych
Zwiększony wzrost roślin, zdrowie i odporność na choroby
Zwiększony wzrost sadzonek i powodzenie podczas ukorzeniania się sadzonek.

6. Przystosuj się do zmian klimatu w 2021 r.

Z powodu ekstremalnych warunków pogodowych i nieprzewidywalnej natury, których wszyscy doświadczamy, ogrodnicy muszą dostosować swoje wybory nasadzeń i projektów ogrodów, aby odnosić dalsze sukcesy. Pomyśl o warunkach, takich jak wiatr, deszcz, upał lub ekstremalne zimno, decydując, co będzie działać w Twojej lokalizacji. Jeśli jesteś w wietrznym obszarze, użycie rodzimych drzew i nisko rosnących krzewów i roślin może dobrze działać jako wiatrochron. Dodaj grubą warstwę ściółki do swojego ogrodu, aby chronić się przed zimną i suchą pogodą, której wszyscy doświadczamy. Sadzenie rodzimych drzew, takich jak dęby, aby zapewnić chłodne miejsca na podwórku, pomoże Ci cieszyć się nieruchomością podczas gorących letnich miesięcy.

7. Wypróbuj Xericaping

Xericaping to styl ogrodnictwa, w którym celem jest zużywanie niewielkiej ilości wody lub jej brak w najbardziej suchych porach roku, poprzez sadzenie tylko odpornych na suszę gatunków roślin xeric. Mogą to być rośliny z Twojej okolicy i z suchych klimatów na całym świecie, takich jak Australia, Bliski Wschód i RPA. Możesz włączyć wiejski klimat Toskanii do kserograficznego krajobrazu zawierającego jeden z wielu rodzajów lawendy, drzew oliwnych, nowozelandzkich drzewek herbacianych, szałwii meksykańskiej lub innych naturalnie odpornych na suszę lokalnych odmian. Włączenie dużych skał, kamiennych ścian, różnych mulczów i ścieżek z tłuczonych skał stanowi atrakcyjny kontrast z roślinami w suchym krajobrazie. Google „lista roślin kserycznych” online dla wielu pomysłów. Jeśli chcesz kupić online, dwa żłobki, które bardzo polecam to www.anniesannuals.com i www.highcountrygardens.com.

8. Zainstaluj nawadnianie kropelkowe

Celem xeriscape jest posiadanie zrównoważonego krajobrazu, który wymaga bardzo małej ilości wody uzupełniającej. System nawadniania kropelkowego pomoże stworzyć odporny system korzeniowy, pozwalając korzeniom zanurzyć się głęboko w glebie w celu uzyskania wody. Dzięki temu rośliny stają się bardziej odporne na suszę. System kroplujący na zegarze pozwoli również zaoszczędzić wodę, co jest niezbędne w tym roku. Rury linii głównej w systemie kroplowym można zakopać pod ściółką lub pod otaczającą glebą, wystając tylko nad ziemię obok rośliny. Możesz zajrzeć do Galerii planów DripWorks, aby znaleźć układy z podwyższonymi grzędami, i inne projekty układów ogrodów warzywnych i krajobrazu które może wyglądać tak, jak chciałbyś, aby wyglądało twoje podwórko, w tym lista części do kompletnego systemu.

9. Ogród z polnymi kwiatami i chwastami: usuwanie deszczu

Nawadnianie przeciwdeszczowe może również pomóc w ochronie naszych cennych zasobów wodnych. Pomysły na usuwanie deszczu obejmują rodzime kwiaty i kwitnące chwasty, które mogą być bardzo atrakcyjne i wymagają jedynie niewielkiej konserwacji. W przypadku obszarów, na których deszcz występuje w miesiącach letnich, usuwanie deszczu może stanowić atrakcyjną alternatywę dla kseriscapingu. Możesz stworzyć uderzający i zrównoważony efekt wizualny dzięki asortymentowi drzew iglastych o różnej wielkości zmieszanych z odpornymi na cień i wodę krzewami, kwiatami i trawami ozdobnymi. Główną zaletą tego typu architektury krajobrazu jest jego zdolność do powolnego wchłaniania wody deszczowej w głębokich zagłębieniach lub basenach. Dzięki temu cenna woda nie spływa ulicą do kanalizacji burzowej. Ochrona przed deszczem zapewni doskonałe miejsce dla ptaków, motyli, jeleni i innych dzikich zwierząt, z których mogą się pożywiać i pić. Kamienne ściany,

10. Myśl ekologicznie

Całościowe podejście do projektowania i utrzymywania ekosystemu może stworzyć piękny krajobraz. Będziesz zagospodarowywać krajobraz w harmonii z lokalnymi warunkami. Ograniczysz również zużycie wody, co ma kluczowe znaczenie. W niektórych powiatach i okręgach wodnych jest to prawo. Poprawa siedlisk dzikich zwierząt i zdolności gleby do wchłaniania wody przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych jest ogromnym plusem dla każdego z nas i naszych społeczności. Dobrze zaprojektowany i utrzymany ogród lub krajobraz może na dłuższą metę obniżyć koszty dla nas wszystkich poprzez konsumpcję mniej zasobów.

Mam nadzieję, że te wskazówki dotyczące ogrodnictwa przypomną Ci niektóre kroki, które wszyscy powinniśmy podjąć, aby stać się lepszymi zarządcami ziemi. Możesz podnieść jakość swojego życia i oszczędzać zasoby, jednocześnie pomagając swojej ziemi stać się bardziej produktywną. Uczyńmy rok 2021 nowym początkiem dla nas wszystkich.

Dodaj komentarz