Kosmetyka a kosmetologia

Kosmetyka i kosmetologia to dwa różne pojęcia, które bardzo często są mylone a tak być nie powinno. Czym więc różni się kosmetyka a kosmetologia? Powinno się to rozwiązać raz na zawsze, by nie musieć więcej się w tej kwestii mylić. Otóż zacznijmy od tego, że różnica tutaj polega przede wszystkim na wiedzy i na systemie kształcenia.

Kosmetologia bowiem wymaga studiów, kosmetolog musi być odpowiednio wykształcony i zajmuje się czymś nieco innym niż kosmetyczka. Zadaniem kosmetyczki jest przede wszystkim wykonanie zabiegu, niezbyt skomplikowanego z reguły, co nie oznacza, że kosmetyczka też nie musi posiadać odpowiedniej wiedzy.

Jest to wszystko bardzo potrzebne. Kosmetyczką można zostać na przykład kończąc studium 2letnie czy też otrzymując tytuł technika, natomiast w przypadku kosmetologii wygląda to zupełnie inaczej, bowiem niezbędne jest ukończenie studiów i z reguły wiedza jaką się tam nabywa jest bardzo szeroka, zawiera tez elementy dermatologii, a to naprawdę bardzo ważna dziedzina w kwestii skóry.