Jaka wysokość obcasów?

Obcasy nie musza być ekstremalnie wysokie. Możemy same wybrać dla siebie odpowiednią wysokość, która będzie gwarantowała nam stabilność i to, ze stopa nie zmęczy się tak szybko jak ma to zazwyczaj miejsce, kiedy zbyt długo chodzimy w butach na obcasie. Ajka wysokość obcasów jest najodpowiedniejsza?

Należy zacząć od najniższych. Czasem buty mają obcas około trzycentymetrowy. Jest on przeznaczony dla pań, które nie czują się dobrze ani na płaskiej podeszwie, ani na obcasach. Tak bywa, szczególnie w przypadkach płaskostopia. Kolejna, najbardziej popularna wysokość obcasów to siedem centymetrów. Takie obcasy zapewniają stopie stabilność, nie będziemy czuć się w nich źle.

Szczególnie, kiedy mamy buty na platformie, które są chyba najwygodniejsze zbytów na obcasie, ponieważ stopa jest w nich bardzo stabilna i nie należy obawiać się o to, że czeka na sport na boso, po zbyt długim przebywaniu na obcasach. Kolejna długość, klasyczna to dziesięć centymetrów. Taka wysokość jest już dosyć ekstremalna dla wielu pań. Fakt, takie buty uważane są już za ekstremalnie wysokie. Dalej, są trzynastocentymetrowe i piętnastocentymetrowe obcasy, ale takie buty zupełnie nie nadają się do noszenia, na co dzień.

Dodaj komentarz