Intrygująca kariera profesjonalnego perfumiarza

perfumy
Armani Code… Czarna koszulka polo… Chanel nr 19. Co te zapachy mają ze sobą wspólnego, poza tym, że świetnie pachną?

Każdy kawałek jest starannie wykonany przez perfumiarza. Dlaczego nie zapytasz „Perfumeria”? Tak, wierz lub nie, to prawdziwa praca. Pomyśl o tym. Ktoś musi wymyślić zapachy do płukania ust, które wszyscy uwielbiamy spryskiwać i nosić. Ci eksperci naprawdę mają „nos” i umiejętność tworzenia idealnej kombinacji zapachów, której miłośnicy perfum nie mogą się oprzeć.

Kilka osób z tej branży jest odpowiedzialnych za niektóre z najważniejszych światowych zapachów dostępnych obecnie na rynku. Sophia Grojsman pomogła stworzyć kilka popularnych zapachów, w tym Eternity i Diamonds Calvina Kleina. Inny znany perfumiarz, Elizabeth Taylor i Jack Porge, był odpowiedzialny za wprowadzenie Chanel z Coco Noir, Chance i Allure.

Ale nie każdy jest stworzony do tej jednej pracy. Nazwa stoiska może wydawać się prosta, ale perfumiarze nie tylko powąchają perfumy przez cały dzień. Dzięki swoim niesamowitym zapachom dokładnie zbadali zapachy dodatków zapachowych i chemikaliów, aby upewnić się, że spełniają wszystkie cele firmy perfumeryjnej. Krótko mówiąc, dobrze znają ich skład zarówno od środka, jak i od zewnątrz.

Większość perfumiarzy pracuje obecnie dla kilku dużych firm perfumeryjnych. Był czas, kiedy perfumiarze nie potrzebowali formalnego szkolenia, ale dzisiaj wszystko się zmieniło. Aby utrzymać konkurencyjność w branży, perfumiarze na całym świecie poszerzają swoją wiedzę na temat branży perfumeryjnej poprzez kursy. W 1970 roku pierwszą szkołą perfumeryjną stał się Międzynarodowy Instytut Perfum, Kosmetyków i Smaków Spożywczych we Francji lub ISIPCA.

Początkujący perfumiarze oferują ponad 30 programów szkoleniowych od poziomu początkującego do zaawansowanego, które mogą zapewnić dyplom ukończenia szkoły średniej lub tytuł magistra. ISIPCA była pierwszą szkołą perfumeryjną, ale powstały inne podobne szkoły perfumeryjne. Jednak wejście do tych akademii nie jest łatwym zadaniem. Studenci muszą zdać trudny egzamin wstępny i wziąć udział w kursie chemii na poziomie college’u.

Dla kogoś, kto ma szczęście wytrzymać ciężką pracę, pensja za ten zawód może być dość wysoka. Według Salarylist.com perfumiarze mogą zarobić od 30 000 do 280 189 USD. Zarabiają średnio 97 882 $ – nie tak źle, prawda?

Staż jest niezbędny dla każdego, kto chce zostać kolejnym pionierem w XXI wieku, dając mu jeszcze więcej możliwości w branży. Dobrym punktem wyjścia jest Guilde des Parfumeurs Naturels. Po pomyślnym ukończeniu studiów przetrwaniu lekcji w szkole perfumiarstwa i zbudowaniu reputacji, będziesz jednym z niewielu przywilejów w branży perfumeryjnej, której nos jest absolutnie doceniany.

Dodaj komentarz