Dlaczego ten start-up myśli, że przechowywanie pojemników w kosmosie to przyszłość

kosmos
Przyszłość ludzkich wysiłków kosmicznych jest jasna, a wiele prywatnych agencji & nbsp; umieścić ludzi w przestrzeni & nbsp; lub planuje wkrótce wysłać ludzi w kosmos. Ale oprócz tego, że ludzie muszą podróżować taksówką w niebo, wiele firm zajmujących się technologiami kosmicznymi przyciąga również inwestorów, pozyskując szacunkowo 7,7 miliarda dolarów inwestycji od inwestorów wysokiego ryzyka w 2021 r. Według toandnbsp; PitchBook – to wzrost o 50% rok do roku.

Wśród firm, które przyciągnęły inwestorów jest Inversion Space, firma z siedzibą w Torrance w Kalifornii, której celem jest wykorzystanie orbity Ziemi do przechowywania pojemników, które mogą przetrwać do 5 lat. Firma planuje również wykorzystać przestrzeń kosmiczną wokół Ziemi do superszybkich dostaw, wystrzeliwując obiekty w kosmos, a następnie ponownie wchodząc w atmosferę ze spadochronem, podał New York Times.

Inversion Space, założyciele Austin Briggs i Justin Fiaschetti stawiają na uczynienie podróży kosmicznych bardziej ekonomicznymi. Ponieważ podróż w kosmos staje się tańsza i łatwiejsza – a ludzie identyfikują sposoby na ułatwienie przebywania w kosmosie, więcej firm może być gotowych do wysyłania rzeczy z orbity Ziemi i sprowadzania ich z powrotem.

kontenerów zaprojektowanych jako mini satelity
Inversion Space zamierza to urzeczywistnić, opracowując kapsuły kosmiczne o średnicy
stóp (
8 cali) i ładowności odpowiadającej niektórym walizkom. Firma planuje osiągnąć ten wyczyn do 2025 roku i już rozpoczęła testy, wypuszczając mniejsze 20-calowe kapsuły z samolotu lecącego na wysokości około 3000 stóp i testując ich trajektorie względem powierzchni Ziemi. Począwszy od 2023 roku firma planuje rozpocząć dalsze testy i zrzucanie 20-calowych kapsuł z kosmosu do ziemskiej atmosfery.

Zanurzenie obiektu z kosmosu w atmosferę ziemską naraża go na ryzyko spalenia. Firma projektuje kapsułę o szerokości
stóp, która będzie podróżować przez atmosferę z prędkością 25 razy większą niż dźwięk. Aby więc zapewnić płynne lądowanie, firma używa spadochronów, które pomagają bezpiecznie kierować paczki do ich ostatecznego miejsca przeznaczenia na Ziemi.

Kontenery kosmiczne są przeznaczone do zasilania paneli słonecznych – takich jak satelity – do ich zasilania. Jak mówią założyciele startupu, tę moc można wykorzystać do utrzymywania kontenerów na orbicie, dopóki nie zostaną wezwane z powrotem na Ziemię, lub skierowania ich na prywatną stację kosmiczną w celu transportu.

Powyżej możecie zobaczyć gorące testy CE1, narzędzia Inversion Space zaprojektowanego do obciążania ich kapsuły Ray.

Używanie skrótów w kosmosie, aby przyspieszyć przepływ towarów
Jeśli to marzenie się spełni, możesz sobie wyobrazić ocean w kształcie kapsuły krążący wokół Ziemi. Oprócz przechowywania, założyciele uważają, że te kapsułki mogą być używane do transportu ważnych przedmiotów, takich jak ważne organy z jednej części świata w ciągu kilku minut lub innych przedmiotów.Inne zastosowania, takie jak użycie skrótu do dostarczania pizzy z jednego końca do drugiego. Z jednego kraju do drugiego.

Ocean kontenerów krążących wokół Ziemi, jak można sobie wyobrazić, może stanowić potencjalne zagrożenie dla innych satelitów, co jest coraz większym problemem w związku z liczbą satelitów obserwujących każdego dnia. Jednak Inversion Space twierdzi, że materiały, z których korzysta, są mniej odblaskowe, aby zapobiec zanieczyszczeniu wizualnemu. Ponadto kapsuły muszą być wyposażone w zintegrowane systemy, aby uniknąć kosmicznych śmieci podczas ich ruchu.

Kontenery kosmiczne mogą zrewolucjonizować komercyjne podróże kosmiczne
Marzenie Briggsa i Fiaschettiego opiera się na coraz bardziej racjonalnych podróżach kosmicznych. Obecnie pojazdy, które przewożą ludzi lub przedmioty do lub z kosmosu, kosztują ponad 100 milionów dolarów za podróż. W przeciwieństwie do tego, kapsuły startowe są zaprojektowane tak, aby złapać każdą komercyjną rakietę w stosunkowo niedrogiej podróży. Firma opiera się również na szacunkach firmy SpaceX Elona Muska, której celem jest obniżenie kosztów wystrzelenia rakiety wielokrotnego użytku Falcon 9 z około 60 milionów dolarów do zaledwie 10 milionów dolarów dla następnej rakiety, Starship.

Tymczasem oczekuje się, że branża również się rozwinie, a NASA wybierze trzy firmy, które zbudują kilka komercyjnych stacji kosmicznych, które zastąpią Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Tymczasem czwarta firma – Axiom Space – wygrała kontrakt od NASA o wartości 1
0 USD na budowę nadających się do zamieszkania modułów w celu rozbudowy obecnej ISS.

Oczywiście te postępy i zaangażowanie innych firm wzbogacą turystykę kosmiczną i poprowadzą ludzkość w przyszłość, w której nie tylko będziemy przechowywać nasze aktywa poza Ziemią, ale także wykorzystywać je do krótszych podróży w dłuższe podróże do dalekich regiony wszechświata.

Dodaj komentarz