Dialog w filmie jest trudny do zrozumienia ?

TV
Nie jesteś sam, jeśli w domu częściej niż kiedykolwiek znajdziesz zastosowanie napisów w filmach i programach telewizyjnych. Nie chodzi tylko o to, że się starzejesz, zwłaszcza, że ​​możesz nie chcieć zwiększać głośności z obawy przed przebudzeniem śpiących członków rodziny lub sąsiadów.

Istnieje wiele fizycznych i technologicznych powodów, dla których dialog we współczesnych filmach i programach zajmuje tak ważne miejsce w projektowaniu dźwięku.

Ludzie ze SlashFilm przeanalizowali, dlaczego dialogi wideo stały się bardziej zagmatwane w ostatnich latach. Posunęli się tak daleko, że przeprowadzili wywiady z osobami z branży, mówiąc, że problem jest gorącym tematem w projektowaniu dźwięku. Reżyser, aktorzy i producent wydają się być częścią problemu – jeśli tak jest w pierwszej kolejności.

Digital Audio Off

Projektant dźwięku Thomas Curley (Whiplash, Yellowstone, Documentary Now!) podsumował kilka kwestii w jednym cytacie. „Może to wpaść w sferę Jurassic Park”, mówi Curley, „Spędzają dużo czasu zdając sobie sprawę, że mogą robić wszystkie te rzeczy, ale nie zastanawiaj się, czy powinni robić te wszystkie rzeczy. to czy nie”.

W przeszłości, przed cyfrowym dźwiękiem, opcje były ograniczone. Przed cyfrowym dźwiękiem było oczywiste, że dialog musi być głośny i wyraźny. Wraz z pojawieniem się dźwięku cyfrowego, projektanci dźwięku mają możliwość łatwej edycji elementów z niezwykłą szybkością. Przy tym samym budżecie i tym samym czasie można wprowadzić wiele innych zmian w miksie dźwiękowym dowolnego pojazdu.

Posiadanie większej liczby opcji nie zawsze jest dobrą rzeczą. W tym przypadku lepsza kontrola nad całym środowiskiem audio oznacza więcej do złamania – i więcej do złamania.

Jakość strumieniowania / Utracone w tłumaczeniu
Jeśli jesteś w domu, otrzymasz inny miks dźwiękowy niż w prawdziwym kinie. Jeśli oglądasz film przesyłany strumieniowo w Internecie, otrzymasz inny miks dźwiękowy niż Bluray.

Reżyser dźwięku Mark Mangini (Mad Max: Fury Road, Blade Runner 2049) potwierdził, że płyta Bluray 7.1 to „nasz prawdziwy master audio,48 kHz, 24 bity”. Dźwięk analogowy może być rdzeniem na „niektórych platformach high-end”, ale w większości przypadków, jeśli puszczasz film lub program, będziesz miał gorsze wrażenia.

Jeśli odtwarzasz program, doświadczysz pogorszonego i zmieszanego dźwięku po tym, jak oryginalny projektant dźwięku nie miał nad nim kontroli. Aby zapewnić synchronizację wszystkich strumieni (audio i wideo), jakość musi być skompresowana.

Wyjdź poza

Obejrzyj powyższy film i zobacz, co zawiera SlashFilm. Kilku znawców branży mówi o tym i potwierdza to, co podejrzewaliśmy od jakiegoś czasu: Teraz dialogi w filmie są naprawdę, naprawdę bardziej zagmatwane niż kiedykolwiek.

Dodaj komentarz