Calvin Klein Eternity for Men – Klasyka na co dzień

CALVIN KLEIN ETERNITY FOR MEN
Był czas w latach 80-90, kiedy Calvin Klein stanowił jedną z najlepszych marek w branży perfumeryjnej.

Tamte dni były swego rodzaju momentem w centrum uwagi. Perfumy z tamtego okresu przypominają również o zmianach, jakie zachodziły w konsumenckich trendach w świecie perfumerii.

W 1989 roku dyrektor kreatywna tego amerykańskiego domu, Ann Gottlieb, chciała uchwycić falę świeżych zapachów, które dopiero zaczynały mieć swoje pięć minut. Calvin Klein Eternity for Men jest jednym z nich. Częścią atrakcyjności tej świeżej tendencji w męskim zapachu było to, że niosły ze sobą luz. Miały być perfumowym odpowiednikiem białej koszulki. Pani Gottlieb poprosiła perfumiarza Carlosa Benaima o przekształcenie tego pomysłu w Eternity for Men. Monsieur Benaim jest interesującym wyborem, ponieważ dziesięć lat wcześniej zdefiniował typ potężnego drzewnego zapachu dla mężczyzn wraz z Ralph Lauren Polo. Eternity for Men czuje się tak, jakby chciał spróbować zrobić to samo ze świeżym i czystym tłem.

ETERNITY FOR MEN CALVIN KLEIN

Męska kompozycja otwiera się na świeży zestaw ziół z dodatkiem cytrusów. Kiedy w tym momencie to poczujesz, jest to ogólne wrażenie, ale to był jeden z wcześniejszych przykładów. Perfumiarz dodaje ekspansywność, która jest przeciwieństwem tego, co zrobił z Polo. Geranium to kwiatowa nuta serca używana tutaj w tradycyjnej roli zielonej róży. Zioła zapewniają pogłębienie kwiatu, zachowując przy tym świeżą jakość. Wetyweria została użyta w typowy letni sposób. Zioła wychwytują również bardziej trawiaste, podobne do cytrusów aspekty. Perfumy kończą się lekkim drzewnym akordem drzewa sandałowego.

Eternity for Men ma 8-10 godzin trwałości i przeciętną projekcję. Zapomniałem, jak dobrze udało się osiągnąć w tym zapachu założone cele. Jest to świetny casualowy fougere, idealny na całodzienne obowiązki. Perfumy doprowadziły do perfekcji tę niezobowiązującą atmosferę w ciągu najbliższych kilku lat. Eternity for Men marki Calvin Klein jest jednym z pierwszych.

Dostępny we flakonach o bardzo zróżnicowanej pojemności: od małej buteleczki 30 ml przez średnią wielkość 50 i 100 po największą 200 ml. Dodatkowo to prawdziwy diament cenowy.
Gatunek olfaktoryczny zapachu: aromatyczny z elementami fougere
Nuta głowy: lawenda, mandarynka, bergamotka, cytryna
Akord środkowy: szałwia, geranium, kolendra, bazylia, jagody jałowca, konwalia, lilia, kwiat pomarańczy
Składniki bazy: drzewo różane, wetyweria, drewno sandałowe, piżmo, bursztyn

Dodaj komentarz