The Blog

Jak doprowadzić wodę do działki?

Jak w sprawny sposób doprowadzić wodę do swojego domu od granicy działki?
Dawniej wykorzystywano do tego celu tradycyjną rurkę stalową, umieszczaną w głębokim wykopie. Jako, że rurki produkowane są przeważnie w odcinkach o długości 6 m istniała konieczność wykonywania połączeń kilku takich rurek zanim z naszą instalacją pokonaliśmy odległość od granicy nieruchomości do miejsca wejścia w obszar budynku. Jak wiadomo rurki stalowe należało przed połączeniem nagwintować, a następnie skręcić za pomocą cybanta.

MPJ.PL LOGO

Było to bardzo uciążliwe zajęcie, raczej przeznaczone dla wprawionych instalatorów.W czasach współczesnych do wykonywania doprowadzenia wody do budynku wykorzystywana jest rura z tworzywa sztucznego typu PE. Jej główna zaletą jest jej względna elastyczność, dzięki czemu rura ta jest produkowana i przechowywana w zwojach. Co za tym idzie nie ma problemu z wykonaniem doprowadzenia wody do domu z jednego odcinka rurki, odpada zatem problem z połączeniami kilku odcinków.

No dobrze – zapyta ktoś – ale co dalej? Jak połączyć rurę PE z instalacją w domu, zwykle w dalszym ciągu wykonywaną z rurek metalowych? Rozwiązaniem są rury PEX AL PEX, umożliwiające wykonanie połączenia rurki typu PE z rurką metalową. Uniwersalność i prostota zastosowania tego rozwiązania sprawiają, że może je wykonać praktycznie każdy.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.